Żłobek Miejski Nr 2
w Toruniu

Zasady przyjęć

Zasady przyjęcia dziecka do żłobka
 

Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej informuje, że od dnia 1 lipca 2018 r. nabór do żłobków miejskich odbywa się drogą elektroniczną. Portal dla rodziców, którzy chcą zapisać dziecko do żłobka miejskiego jest dostępny pod adresem zlobek.um.torun.pl

   W celu prawidłowego wypełnienia i złożenia wymaganych dokumentów prosimy zapoznać się z „Zasadami naboru”, dostępnymi na ww. stronie internetowej.

Uwaga!

Rodzic chcący zapisać dziecko do żłobka:

1) loguje się w systemie,

2) wypełnia wniosek o przyjęcie dziecka do żłobka,
3) wskazuje wybrany żłobek główny oraz ewentualne żłobki alternatywne,

4) drukuje wypełniony wniosek w formacie pdf., który  wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów składa, w celu zatwierdzenia, w ciągu 7 kolejnych dni roboczych wyłącznie do  żłobka głównego.

W przypadku braku dostępu do Internetu, na prośbę rodzica, zapisu może dokonać uprawniony pracownik żłobka  w godzinach pracy administracji.

Informacji udzielamy również telefonicznie lub mailowo.


Adaptacje

Pierwsze przybycie dziecka do żłobka następuje po uprzednim umówieniu się rodziców z opiekunką grupy. Okres adaptacji jest indywidualny dla każdego dziecka i uzależniony od specyficznych cech dziecka. Trwa przeciętnie od 2 tygodni do 1 miesiąca. Wprowadzanie na grupę dziecięcą rozpoczyna się w obecności dorosłej osoby bliskiej i stopniowo przedłuża się. Gdy dziecko pozna otoczenie, salę i ciocie, rodzice/ opiekunowie stopniowo wycofują się. Czas pobytu ulega stopniowemu wydłużaniu.

Jeśli chcecie Państwo przekonać się czym jest żłobek i na czym polega praca z małym dzieckiem, zapraszamy. Każdy z Państwa może obejrzeć placówkę, dziecko może wziąć udział w zajęciach otwartych (zajęcia rytmiki we wtorki i czwartki/ zajęcia wspierające rozwój dzieci 3- letnich w środy).

 

Warunkiem rozpoczęcia uczęszczania dziecka do żłobka jest:

  • Zaświadczenie lekarskie potwierdzające stan zdrowia dziecka (tzw. zdolność lekarska, brak przeciwskazań);
  • Zaświadczenie lekarskie o rodzaju diety - w przypadku wskazań diety eliminacyjnej.


Przyjąłem do wiadomości i zgadzam sięKorzystanie ze strony internetowej (www.zlobek2torun.pl) oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.